Shenjat më ziliqare të zodiakut!

Zilia është një gjë e çuditshme. Ne e konsiderojmë këtë si pasiguri dhe përpiqemi ta kapërcejmë, por jo të gjithë kanë sukses. Zilia është si një sëmundje, thith një person, do s’do ai.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)
Akrepi, sigurisht, është më ziliqari nga të gjitha shenjat e zodiakut. Ai nuk është i prirur t’i besojë njerëzit dhe i sulmon ata nga zilia. Akrepi nuk di të fsheh ndjenjat , kështu që njerëzit rreth tij vihen në pozita të vështira.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)
Gaforrja është xheloz, por mund ta fshehë. Ai shpesh nuk i lejon të tjerët të dinë se kur xhelozia e tij e superon atë, por nëse e keni vënë re, do të përfshiheni në lojën e tij.

Luani (23 korrik – 22 gusht)
Luani, ndoshta, është më tërheqësi dhe i pasionuari nga shenjat e Zodiakut. Ai e kupton se gjërat nuk shkojnë gjithmonë ashtu siç duhet, kështu që nuk kanë zili shumë jetën e të tjerëve. E vetmja gjë që mund të shkaktojë zilinë e tij është kur partneri i tij i kushton vëmendje dikujt ose diçka më shumë se atij.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)
Virgjëresha është xheloz, nëse dikush në diçka është më i mirë se ai. Virgjëresha është shumë kritike për veten, kështu që ajo do të torturohet derisa të bëhet më mirë në këtë fushë.

Dashi (21 mars – 19 prill)
Dashi është një I apasionuar I zodiakut si dhe kapriçioz, gjë që e bën pothuajse gjithmonë ziliqar. Kur Dashi është xheloz, ai bëhet i irritueshëm dhe vazhdon të flasë për emocionet e tij. Nëse sheh se Dashi skuqet nga zilia, vrapo!

Demi (20 prill – 20 maj)
Përkundër faktit se Demi është xheloz dhe jo gjithmonë i sigurt për veten e tij, zakonisht nuk ka zili në të. Demi është i durueshëm, i kuptueshëm dhe e di kur t’i tregojë emocionet e tij. Nëse Demi është xheloz, atëherë diçka me të vërtetë e bezdis.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)
Bricjapi zakonisht nuk ndjen zili, ndryshe nga shenjat e tjera të zodiakut. Ndonjëherë ajo brengoset për gjëra të këqija, dhe zilia e merr me vete, por nuk i kushton vëmendje atij. Bricjapi është mbreti i vetëkontrollit dhe nuk lejon asgjë për të ndikuar në të.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)
Peshorja është një nga shenjat më gjithëpërfshirëse të zodiakut. Ata pranojnë peripecitë e fatit dhe nuk e kanë zili jetën më të mirë të të tjerëve. Për ta, zilia është një gjë e rrallë. Peshorja urren luftën dhe konfliktet, kështu që nëse Peshorja ju ka zili, nuk do ta dini kurre.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)
Shigjetari, si rregull, është i çuditshëm, por jo xheloz. Ai është optimist dhe i shoqërueshëm, kështu që ata që e rrethojnë e kanë zili, dhe jo anasjelltas.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)
Ujori nuk ndjen se ka zili, sikurse edhe pjesa tjetër e shenjave. Ai I zgjidh problemet. Nëse sheh zili, ai përpiqet të diskutojë për arsyen, për të cilën ai është thirrur dhe për ta eleminuar atë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)
Peshqit nuk janë ziliqar për shkak të natyrës së tyre të dhembshur dhe dashurisë për njerëzit. Ata nuk ndiejnë zili dhe urrejtje dhe, nëse ndihen, nuk kanë asgjë për të frikësuar, ata nuk i japin rëndësi kësaj.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)
Binjakët nuk kanë zili për një arsye të thjeshtë: atyre nuk u intereson. Për këtë arsye, Binjakët janë nga njerëzit më të mirë. Ata kanë një nivel të caktuar të të kuptuarit dhe, si rregull, një qëndrim të lumtur për jetën.

Author: admin