Posted in Bota

Akuzohet se vrau katër pacientë, shpallet fajtore infermierja në SHBA, mund të dënohet me vdekje

Një infermiere në Teksas është shpallur fajtore për vrasjen e katër pacientëve si pasojë e injektimi që ajo i bëri në trup. William Daivs, 37-vjeçe…

Lexo Më Shumë Akuzohet se vrau katër pacientë, shpallet fajtore infermierja në SHBA, mund të dënohet me vdekje
Posted in Bota

Trump krijon platformën e re sociale: E papranueshme që talebanët të kenë twitter, ndërsa unë jo!

Ish-presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se do të lançojë një platformë të re sociale, “E vërteta”. Platforma sociale do të marrë jetë muajin e ardhshëm….

Lexo Më Shumë Trump krijon platformën e re sociale: E papranueshme që talebanët të kenë twitter, ndërsa unë jo!
Posted in Bota

Skocia heq fjalën nënë, ja me çfarë e zëvendëson!

“Nënë”, fjalë e ëmbël dhe më e dashur në botë, në Skoci, nga sot e tutje, do të lexohet më pak, të paktën në dokumentet…

Lexo Më Shumë Skocia heq fjalën nënë, ja me çfarë e zëvendëson!
Posted in Bota

“Ndizet konkurrenca digjitale”/ Si po përpiqet Kina të zgjerojë ndikimin e saj ekonomik dhe politik në të gjithë botën?

Tubacionet, rrugët dhe projektet infrastrukturore të nismës kineze “Brezi dhe Rruga” (BRI) kanë tërhequr vëmendje të madhe dhe janë cilësuar si përpjekje e Kinës për…

Lexo Më Shumë “Ndizet konkurrenca digjitale”/ Si po përpiqet Kina të zgjerojë ndikimin e saj ekonomik dhe politik në të gjithë botën?
Posted in Aktualitet Bota

“I ledhatova flokët, teksa ajo po largohej nga kjo botë. Infermierja drithëron rrjetin: Ajo mezi priste të fillonte shkollën e mesme…

Infermierja Jessica ka drithëruar rrjetin teksa ka rrëfyer se si një 14-vjeçare e infektuar me COVID ndërroi jetë në duart e saj, pasi prindërit nuk…

Lexo Më Shumë “I ledhatova flokët, teksa ajo po largohej nga kjo botë. Infermierja drithëron rrjetin: Ajo mezi priste të fillonte shkollën e mesme…
Posted in Bota

Tragjike! Shqiptari vret gruan dhe më pas veten, ai la dy letra për fëmijët dhe policinë

Një krim i rëndë ka goditur një familje shqiptare që jetonte prej vitesh në Itali, ku burri i ka marrë jetën gruas dhe më pas…

Lexo Më Shumë Tragjike! Shqiptari vret gruan dhe më pas veten, ai la dy letra për fëmijët dhe policinë
Posted in Bota

Qëlloi për vdekje 5 persona, përfshirë nënën dhe vëllanë e tij/ Ky është autori (Flasin dëshmitarët)

Një 23 vjeçar thuhet se është autori i sulmit tronditës në Plymouth në jug të Anglisë që rezultoi me vdekjen e 5 personave. Personi që mbolli terror…

Lexo Më Shumë Qëlloi për vdekje 5 persona, përfshirë nënën dhe vëllanë e tij/ Ky është autori (Flasin dëshmitarët)
Posted in Bota

Mori çarçafin dhe tentoi të vetëvaret, 30-vjeçari që hodhi të dashurën nga shkëmbi ndodhet në spital, detajet e forta

Dimitris Vergos akuzohet për vrasjen e të dashurës së tij, Garyfallian, të cilën e hodhi nga shkëmbi pas një konflikti që patën gjatë pushimeve të…

Lexo Më Shumë Mori çarçafin dhe tentoi të vetëvaret, 30-vjeçari që hodhi të dashurën nga shkëmbi ndodhet në spital, detajet e forta
Posted in Bota

Rriti flokët dhe të gjithë mendonin se ishte vajzë, 10-vjeçari bën gjestin prekës, emocionues veprimi i tij

Një djalë 10 vjeçar ka rritur flokët e tij pasi vendosi të surprizojë fëmijët me kancer me veprimin e tij. Ky gjest kaq human u…

Lexo Më Shumë Rriti flokët dhe të gjithë mendonin se ishte vajzë, 10-vjeçari bën gjestin prekës, emocionues veprimi i tij
Posted in Bota

Gjermani: Sa kushton përmbytja e shekullit?

Qeveria gjermane do të merret me paketën e parë të ndihmave për viktimat e përmbytjes. Por është ende e paqartë çfarë shkatërrimesh ka shkaktuar shiu…

Lexo Më Shumë Gjermani: Sa kushton përmbytja e shekullit?