Posted in Aktualitet

Çuçi i kërkon ndjesë Anila Hoxhës: Efektivi do ndiqet penalisht, u largua nga detyra

TIRANË– Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi i ka kërkuar ndjesë gazetares Anila Hoxhës për ngjarjen që i ndodhi ditën e djeshme nga një efektiv i…

Lexo Më Shumë Çuçi i kërkon ndjesë Anila Hoxhës: Efektivi do ndiqet penalisht, u largua nga detyra
Posted in Aktualitet

Flamuri shqiptar ngrihet lart në Beograd, tifozët serbë fishkëllejnë Alban Beqirin

Flamuri shqiptar është ngritur lart të shtunën mbrëma në Beograd, në arenën ku po mbahet Botërori i boksit amator. Shfaqjen e flamurit shqiptar e ka…

Lexo Më Shumë Flamuri shqiptar ngrihet lart në Beograd, tifozët serbë fishkëllejnë Alban Beqirin
Posted in Aktualitet

Plagosje me armë, shpërthim tritoli e vrasje, Ervin Salianji reagon për ngjarjet e rënda në vend: Vrasjet e tipit mafioz ende të pazbardhura, droga e përhapur më shumë se çamçakëzi!

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me ngjarjet e rëndë që janë regjistruar në vend gjatë 24 orëve të fundit. Deputeti…

Lexo Më Shumë Plagosje me armë, shpërthim tritoli e vrasje, Ervin Salianji reagon për ngjarjet e rënda në vend: Vrasjet e tipit mafioz ende të pazbardhura, droga e përhapur më shumë se çamçakëzi!
Posted in Aktualitet

Gati sa nuk hodhi në humnerë gazetaren në Dajt, pezullohet nga detyra efektivi i policisë

Është pezulluar nga detyra punonjësi i policis, i cili gati sa nuk hodhi në humnerë gazetaren Anila Hoxha, e cila po raportonte nga vendngjarja në…

Lexo Më Shumë Gati sa nuk hodhi në humnerë gazetaren në Dajt, pezullohet nga detyra efektivi i policisë
Posted in Aktualitet

Efektivi në Dajt shtyu përfaqësuesit e medias, reagon SHÇBA

SHÇBA ka reaguar në lidhje me incidentet që kanë ndodhur këtë të shtunë me disa gazetarë, shkaktuar nga disa punonjës të policisë në zonën e…

Lexo Më Shumë Efektivi në Dajt shtyu përfaqësuesit e medias, reagon SHÇBA
Posted in Aktualitet

Aksident në Shijak-Durrës, autobusi përplas biçikletën, plagoset 47-vjeçari

Një aksident është regjistruar sot në aksin Shijak-Durrës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:05. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se autobusi me drejtues…

Lexo Më Shumë Aksident në Shijak-Durrës, autobusi përplas biçikletën, plagoset 47-vjeçari
Posted in Aktualitet

Operacioni antidrogë në zonat e Pukës dhe Mirditës, SPAK jep detaje si vepronte grupi kriminal me mbështetjen edhe të policisë

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka publikuar detajet e operacionit antidrogë në zonat e Pukës dhe të Mirditës, ku në veprimtarin…

Lexo Më Shumë Operacioni antidrogë në zonat e Pukës dhe Mirditës, SPAK jep detaje si vepronte grupi kriminal me mbështetjen edhe të policisë
Posted in Aktualitet

Vaksinim i fëmijëve dhe bërja e dozës së tretë/ Manastirliu zbulon vendimet që pritet të marrë Komitetit i Ekspertëve. Ja çfarë do të ndodh me studentët e pavaksinuar

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, përmes një prononcimi për media të dhënë nga Shkodra, njoftoi disa nga rekomandimet e marra gjatë diskutimeve të Komitetit Teknik…

Lexo Më Shumë Vaksinim i fëmijëve dhe bërja e dozës së tretë/ Manastirliu zbulon vendimet që pritet të marrë Komitetit i Ekspertëve. Ja çfarë do të ndodh me studentët e pavaksinuar
Posted in Aktualitet

Drogë në makinë, arrestohen dy shqiptarë në Itali, ajo që u gjet në banesë i “groposi” edhe më shumë

Dy shqiptarë janë kapur në Padova të Italisë. Mësohet se ata janë kapur me gjysmë kilogramë drogë të fshehur në makinën e tyre. Pesëmbëdhjetë kilogramë…

Lexo Më Shumë Drogë në makinë, arrestohen dy shqiptarë në Itali, ajo që u gjet në banesë i “groposi” edhe më shumë
Posted in Aktualitet

Shpërdorim detyre dhe ndikim të paligjshëm/ Arrestohen tre efektivë të policisë së Tiranës (Emrat)

Tre punonjës policie janë arrestuar, mes tyre një shef komisariati nën akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe ushtrim të ndikimit të paligjshëm. Prangosja e tyre…

Lexo Më Shumë Shpërdorim detyre dhe ndikim të paligjshëm/ Arrestohen tre efektivë të policisë së Tiranës (Emrat)