Posted in Lajme

Ulen temperaturat, ja si do jetë moti sot

Vendi ynë do të vijojë që të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe temperaturave të larta, të cilat do të ulen lehtë në mesditë. Temperaturat e…

Lexo Më Shumë Ulen temperaturat, ja si do jetë moti sot
Posted in Lajme

Meteorologia: E mërkura dhe e enjtja ditët më të nxehta të Korrikut

Duke nisur nga dita e martë në vendin tonë do të nisë rritja e temperaturave. Vlerat maksimale priten të arrihen ditën e mërkurë dhe të…

Lexo Më Shumë Meteorologia: E mërkura dhe e enjtja ditët më të nxehta të Korrikut
Posted in Lajme

“Peshku i hënës”, krijesa e rrallë shumëngjyrëshe gjendet në bregdetin e Oregonit

Një peshk i madh shumëngjyrësh u gjet në bregdetin e Oregonit, SHBA. Peshku Opah, i njohur ndryshe si peshku i hënës u zbulua në Sunset…

Lexo Më Shumë “Peshku i hënës”, krijesa e rrallë shumëngjyrëshe gjendet në bregdetin e Oregonit
Posted in Lajme

Temperatura deri ne 39 gradë Celcius, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb,…

Lexo Më Shumë Temperatura deri ne 39 gradë Celcius, njihuni me parashikimin e motit për sot
Posted in Lajme

Ulet avioni i parë në aeroportin e Kukësit, ‘sigurohet’ lista, ja udhëtimet që do kryhen

Pak minuta më parë është ulur për herë të parë avioni nga Zyrihu në Aeroportin Ndërkombëtar të Kukësit. Fluturimi nga Zvicra drejt Kukësit është udhëtimi…

Lexo Më Shumë Ulet avioni i parë në aeroportin e Kukësit, ‘sigurohet’ lista, ja udhëtimet që do kryhen
Posted in Lajme

Kthjellime dhe temperatura të larta, si do të jetë moti sot

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës paraqiten me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit tonë, NDERSA me kthjellime vijon…

Lexo Më Shumë Kthjellime dhe temperatura të larta, si do të jetë moti sot
Posted in Lajme

Këto shenja horoskopi nuk mbajnë asnjë sekret

Binjakët; Binjakët thjesht nuk mund të mbajnë gojën mbyllur. Planeti i tyre sundues është Merkuri, ai mbart mesazhe, dhe kjo është ajo që ata e…

Lexo Më Shumë Këto shenja horoskopi nuk mbajnë asnjë sekret
Posted in Lajme

Këto shenja duhet të kenë shumë kujdes me shëndetin dhe gjendjen shpirtërore gjatë korrikut

Dashi Ndonëse korriku nis në mënyrë interesante, duhet të bëni kujdes në datat 16, 29 dhe 30. Ju këshillohet një terapi për trupin, por duhet…

Lexo Më Shumë Këto shenja duhet të kenë shumë kujdes me shëndetin dhe gjendjen shpirtërore gjatë korrikut
Posted in Lajme

Moti sot, ja sa do shkojnë temperaturat maksimale

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, duke bërë që kthjellimet të mbizotërojnë në të gjithë Shqipërinë gjatë gjithë ditës….

Lexo Më Shumë Moti sot, ja sa do shkojnë temperaturat maksimale
Posted in Lajme

I shkëlqyer në mësime/ 13-vjeçari befason: Dua të ndërtoj një robot që të….

Një 13-vjeçar nga Prishtina, Enes Hoxha ka qenë sot në një lidhje “Skype” në emisionin “ABC-ja e Mëngjesit”, ka rrëfyer se qëllimi i tij është…

Lexo Më Shumë I shkëlqyer në mësime/ 13-vjeçari befason: Dua të ndërtoj një robot që të….