Posted in Politike

Vetingu i politikanëve nga SPAK dhe reformat zgjedhore e territoriale/ Soreca flet për amandamentet e PD-së: Kjo është demokracia!

Ambasadori i Bahkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, gjatë një daljeje publike nga Korça, foli në lidhje me amendamentet e dorëzuara në Kuvend nga Partia…

Lexo Më Shumë Vetingu i politikanëve nga SPAK dhe reformat zgjedhore e territoriale/ Soreca flet për amandamentet e PD-së: Kjo është demokracia!
Posted in Politike

Berisha vijon ‘luftën’ kundër Bashës, ja në cilin qytet do të jetë nesër: Ftoj demokratët në takim

Ish-kryeministri Sali Berisha do të jetë i pranishëm ditën e nesërme në Berat. ‘Foltorja’ për PD do të zhvillohet në orën 17:00 në Pallatin e…

Lexo Më Shumë Berisha vijon ‘luftën’ kundër Bashës, ja në cilin qytet do të jetë nesër: Ftoj demokratët në takim
Posted in Politike

Një grua në krye të Bundestagut, ja kush do të jetë kryeparlamentarja e Gjermanisë

Sipas televizionit ARD, kreu i grupit parlamentar socialdemokrat Mützenich do t’i rekomandojë ekzekutivit të partisë që të propozojë deputeten e SPD-së Bärbel Bas si Presidente…

Lexo Më Shumë Një grua në krye të Bundestagut, ja kush do të jetë kryeparlamentarja e Gjermanisë
Posted in Politike

Progres-raporti, Xhaçka falënderon SHBA dhe BE: Mirënjohëse për mbështetjen në rrugëtimin tonë drejt integrimit

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, pas publikimit të progres-raportit për Shqipërinë, shprehu mirënjohje për mbështetjen e SHBA-ve dhe BE-së për integrimin…

Lexo Më Shumë Progres-raporti, Xhaçka falënderon SHBA dhe BE: Mirënjohëse për mbështetjen në rrugëtimin tonë drejt integrimit
Posted in Politike

Raporti i Komisionit Europian/ Zaev: Po ecim fort në rrugën evropiane, të fillojnë menjëherë negociatat për anëtarsim në BE

Ambasadori i BE-së David Geer sot ia dorëzoi raportin e Komisionit Evropian për përparimin e Maqedonisë së Veriut, i cili konfirmon plotësisht progresin për të…

Lexo Më Shumë Raporti i Komisionit Europian/ Zaev: Po ecim fort në rrugën evropiane, të fillojnë menjëherë negociatat për anëtarsim në BE
Posted in Politike

“Komisioni Hetimor u bojkotua nga mazhoranca”, Alibeaj: Strategji për të penguar hetimin e masakrës së 25 prillit. Ja si do të veprojmë!

Kryetari i Komisionit Hetimor për hetimin e zgjedhjeve të 25 prillit, Enkelejd Alibeaj, në një prononcim për mediat deklaroi se, sot pati një bojkot pa…

Lexo Më Shumë “Komisioni Hetimor u bojkotua nga mazhoranca”, Alibeaj: Strategji për të penguar hetimin e masakrës së 25 prillit. Ja si do të veprojmë!
Posted in Politike

Yuri Kim takon drejtuesit e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme: Rëndësia e partneritetit midis SHBA-ve dhe Shqipërisë i tejkalon politikat partiake

Ambasadorja Yuri Kim është takuar me drejtuesit e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme, Kryetaren Mimi Kodheli dhe Zëvendës Kryetarin Tomor Alizoti. Ambasada e SHBA…

Lexo Më Shumë Yuri Kim takon drejtuesit e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme: Rëndësia e partneritetit midis SHBA-ve dhe Shqipërisë i tejkalon politikat partiake
Posted in Politike

Lulzim Basha: 95% e demokratëve më duan, sipas sondazhit tim!

Lulzim Basha është pyetur nga gazetarët lidhur me faktin që nuk ka mbështetjen e bazës së PD. Ai ka deklaruar se demokratët e duan dhe…

Lexo Më Shumë Lulzim Basha: 95% e demokratëve më duan, sipas sondazhit tim!
Posted in Politike

Von der Leyen e ashpër me Poloninë: Nuk do të lejojmë që vlerat e BE të rrezikohen

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka kritikuar ashpër vendimin e gjykatës kushtetuese të Polonisë që sfidon drejtpërdrejt epërsinë e ligjeve të BE-së….

Lexo Më Shumë Von der Leyen e ashpër me Poloninë: Nuk do të lejojmë që vlerat e BE të rrezikohen
Posted in Politike

Soreca kërkesë opozitës dhe mazhorancës: Integrimi të jetë proces i përbashkët

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka këshilluar anëtarët e opozitës dhe maxhorancës që të jenë në një zë sa i takon procesit…

Lexo Më Shumë Soreca kërkesë opozitës dhe mazhorancës: Integrimi të jetë proces i përbashkët