Ja karakteristikat e shenjave të horoskopit sipas elementit

Shenjat e zjarrit: Dashi, Luani dhe Shigjetari
E guximshme. I pasionuar. Shenjat e zjarrit janë të zjarrta. Ato janë të ndritshme, artistike dhe intensive. Shenjat e zjarrit njihen për vetëbesimin e tyre, veçanërisht kur ecuria bëhet e vështirë. Do të zbuloni se këto shenja janë të guximshme dhe të pavarura. Ata janë të mbushur me optimizëm dhe lloj guximi që nxit veprimin.

Shenjat e Tokës: Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi
I bazuar.Praktike. Shenjat e tokës janë padyshim me këmbë në tokë. Ata janë kopshtarët e zodiakut. Dhe ata ndoshta mendojnë për gjithçka si një kopsht, nga familja e tyre te miqësitë e tyre. Shenjat e tokës pranojnë se komunitetet kanë nevojë për kujdes, kujdes dhe ushqim. “Kur je shenjë e tokës, dëshiron të ndërtosh diçka ngadalë”.

Shenjat e ajrit: Binjakët, Peshorja dhe Ujori
I mprehtë. Sociale. Intelektuale. Shenjat e ajrit (njëra prej tyre është shenja më e rrallë e zodiakut) mund të jenë një prekje hapësinore. Kokat e tyre janë në re ose mendojnë për zgjidhje ose mendojnë për të ardhmen. .

Shenjat e ujit: Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit
Përfytyruese. Emocionale. Intuitive. Shenjat e ujit rrjedhin. Ata janë natyralë kur bëhet fjalë për lëvizjen e lëngjeve ndërsa kalojnë ditët e tyre. Nëse jeni një Gaforre, Akrep ose Peshq, ka të ngjarë të jeni shumë në kontakt me emocionet tuaja.

Author: horoscope