Dhunon vajzën dhe nuk i bindet policisë, arrestohet 60 vjeçari

Një 60 vjeçar nga Kruja ka rënë në pranga të policisë, pasi akuzohet se ushtronte dhunë ndaj vajzës së tij. Në një komunikatë zyrtare Drejtoria Vendore e Policisë Durrës, bëri me dije se 60 vjeçari në momentet e shoqërimit, ka kundërshtuar me forcë uniformat blu.

Njoftimi i plotë:

Krujë

Arrestohet në flagrancë një shtetas, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Krujës, në vijim të punës për parandalimin e dhunës në familje, arrestuan në flagrancë shtetasin:

 

Gj. K., 60 vjeç, banues në fshatin Zallë, Fushë Krujë, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vajzës së tij, si dhe nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të Policisë së Rendit gjatë shoqërimit për në ambientet e Policisë.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

Author: admin