Deri me 19 nëntor… námí do bëhet”, Meri: Parashikim i fòrtë për Muajin!

Këtë radhë Meri na la pa fjalë me parashikimin e saj se çfarë do t’i ndodhë shenjave vë Zòdíakut në këtë nëntor, i cili duhet se do të jetë një muaj i begatë.

Disa shenja do të hèdhín hapa drejt një pune të re, disa të tjera duhet të kërkojnë lumturinë tek një njohje, ndërsa për disa shenja Meri ngrè zèrin pasi duhet të bëjnë shumë kùjdes shèndetèsor.

Por lajmi më i mirë është për një shenjë të hòròskopit, e cila pas datës 19 nëntor do t’i “frýjë” xhepat mirë.

Dashi – Muaj shumë më pozitiv do jetë ky për të gjithë sidomos pas datës 10. Komunikimi në çift do jetë shumë herë më i mirë, prandaj ju të dashuruarit do mùnd t’i zgjidhni edhe pro.blemet që ju kanë mu.nduar në të shkuarën.

Ju beqarët do jeni më të motivuar për ta kërkuar dashurinë e madhe dhe do bëni të pamu.ndurën për ta gjetur. Java më me fat do jetë e dyta.

Shëndeti nuk do jetë ashtu si do kishit dashur. Mùnd të keni pro.bleme me tr.etjen e ushqimit dhe mùnd të pr.ekeni edhe nga ndonjë inf.eksíon ur.inar. Plani financiar ka për të qene më i mirë për shk.ak të një tras hëgimie të shumëpritur. Në punë, po nuk u treguat të logjikshëm dhe po u nx.ituat do keni pro.bleme serioze.

Demi – E shkuara do ríkthèhet këtë muaj dhe kjo gjë mùnd të shk.aktojë pështjellim dhe pr.obleme. Mos ripërsëritni ga.bimet sepse më pas nuk do e ngrini dot më kokën.

Marrëdhënia me partnerin do jetë shumë e pa-qëndrueshme. Herë do dashuroheni si e ndjèni dhe do keni dëshirë të qëndroni pranë njeri-tjetrit e herë do de.batoni për për gjëra elementare.

Nëse jeni beqarë do e gjeni personin e duhur, por në ditët e fùndit të muajit. Shëndeti do lërë për të dëshiruar. Mùnd të keni goxha shqet ësime sidomos nga dh.ëmbët.

Financat fatmirësisht do përmirësohen dhe kjo do jetë ajo çka do ju qe.tësojë. Në punë do ju dalin vësht irësi të njëpasnjëshme në çdo moment. Nuk do ndi heni të qetë gjatë zhvillimit të projekteve që keni nisur prandaj kërkoni ndihmë pa qenë vonë.

Binjakët – Bëni ku.jdes gjatë këtij muaji sepse yjet nuk parashikojnë një periudhë pozitive. Mùnd të bëni gjëra të ga.buara dhe do përb.alleni me të papritura të pak.ëndshme.

K.ujdes me xhel ozinë nëse keni një lidhje pasi ajo mùnd ta shk.atërrojë gjithçka keni ndërtuar. Pranoni të flisni hapur me partnerin edhe për dy shimet me te vogla.

Ju beqarët nuk duhet të ndiko heni nga familjaret për të bërë një zgjedhje, por duhet të njiheni fillimisht vetë e të reflektoni çfarë do bëni.

Shëndeti për fat nuk do jetë i kèq. Pas javës së parë madje do keni edhe më shumë energji se me parë. Financat duhen pasùr më tepër në vëmendje. Mos i shpèrdoroni paratë sepse keni për t’u pènduar gjithë jetën. Në punë do keni mbështetjen e shefave dhe do i zbatoni pa fríkë planet e bëra më herët.

Gaforrja – Shumë njerëz do mùndohen t’iu bëjnë kèq gjatë këtij muaji dhe do ua vèshtirësojnë gjithçka. Mos i besoni askujt dhe veproni sipas mendjes tuaj kurdoherë.

Disa vës.htirësi që keni pásur në jetën tuaj në çift do mùnd të zgjídhen. Do ndiheni më mirë se më parë dhe do kaloni çaste harmonike. Ju beqarët nuk do jeni me shumë fat, megjithatë mirë është t’i bëni gjithë kohës sytë katër sepse ndonjëherë ka persona që kalojnë aq shpejt saqë nuk mùnd t’i dallosh.

Që shëndeti mos ketë shqe tësime seríoze duhet patjetër të çlòdheni herë pas here dhe të ushqeheni në mënyrë të ekùilíbruar.

Financat po nuk i mbajtët nën kontroll do dobës ohen ndjèshëm. Në punë do lumturoheni pafùnd pas atyre që do arrini. Ja ka vlejtur i gjithë mùndi dhe sakr.ificat që keni bërë.

Luani – Do jeni të pas.igurt dhe të pa.qartë sot prandaj mùnd të keni vës.htirësi. Edhe komunikimi do lërë për të dëshiruar. Tek ju të dashuruarit do jenë të shumtë personat që do ndërh.yjnë dhe do mùndohen t’ua príshín harmonin.

Mos e lejoni këtë gjë në asnjë mënyrë sepse vèshtirë të rikthèni normalitetin. Nëse jeni beqarë më mirë të pranoni të dilni me disa persona ne mënyrë që të njiheni me ta. Nëse qëndroni në vend nuk ka për t’iu rènë princi i kaltër nga qíelli. Shëndeti do ketë shqètèsime.

Bëni një kontroll sa më parë në mënyrë që ta kapni pròblemin pa u ndë.rlikuar. Gjendja e financave do jetë del.ikate vetëm ditët e para sepse pas datës 19 do ndr.yshojë tërësisht situata. Në punë thoni atë që mendoni sepse keni për të marrë vlerësime.

Vírgjèrèsha – Në tërësi ky do jetë një muaj i mirë. Do arrihen të shùhen zjárrèt dhe optimizmi do ju bëjë t’i shihni gjërat ndryshe.

Nëse jeni në një lídhje do kaloni një periudhë të begatë. Mirë do jetë t’i shprehin sa më shumë ato që ndieni sepse partneri do jetë në humorin e duhur për t’ua plotësuar dëshirat. Ju beqarët ka mùndësi të fíksoheni pas një personi i cili sapo është shkèpùtur nga dikush.

Kùjdes sepse fláka e dashurisë nuk mùnd të shùhet brenda disa ditësh. Gjendja shëndetësore do jetë e kënáqshmè.

Do keni rezístence të mire fizike dhe morale. Buxheti do lërë për të dëshiruar. Shpènzoni me matùri sepse në të kùndërt keni për të mbètur vetëm. Jeta profesionale do ketë vetëm përmirësime dhe do ndiheni me fat gjatë gjithë kohës.

Peshorja – Gjatë këtij muaji duhet patjetër të merrni masa stríkte nëse nuk doni t’iu ndodhín të papritura. Çështjet e zèmrès duhen menaxhuar me më shume përkujdes sepse çdo gábim i vogël mùnd të sjellë pasòja të mëdha për të ardhmen.

Gjithçka do ndrýshoje pas datës 15. Ju beqarët, para se të hídhni hapa, duhet të dëgjoni edhe mendjen, jo vetëm zèmrèn.

Gjendja shënde tësore herë pas here do kalojë vës.htirësi. Nuk do ndiheni në formën më të mirë të mùndshme dhe kjo do ju mèrzítë.

Në planin financiar do ju duhet të merrni masa akoma më stríkte që situata të mbetet e kënaqshme.

Në punë do filloni t’i shihni gjërat më qartë pas një periudhe të mbushur me tùrbùllira. Pyeteni shpeshherë veten se cilat janë gjërat që dëshironi t’iu ndodhin dhe mos i ndálni përpjèkjet.

Akrepi – Këtë muaj do ju ndodhin vetëm gjëra pozitive sidomos në planin sentimental. Do merreni vesh mjaft mirë me atë që keni në krah dhe do jeni të pandashëm, për gjithçka do merreni vesh dhe nuk do mùngòjnë as çastet pásíonánte dhe emocionuese.

Edhe ju beqarët duhet ta dëgjoni sa më shumë zèmrèn sepse ajo nuk do ju çojë në rrugë të gábuar. Gjendja shëndetèsore do mbètet e mire.

Nuk do keni aspak shqètësime, madje as nëse vùáni nga sèmùndje krònikè. Buxhetin duhet ta keni me tepër nën kùjdes dhe nuk duhet të jepni para hùa sidomos deri në datën 22.

Në punë duhet të bëni më shumë përpjèkje për t’ia dalë sepse po fjetët gjumë nuk do mùndohen të tjerët për ju. Për fat do i kuptoni shpejt këto gjëra dhe do merrni mása.

Shigjetari -Gjatë muajit duhet të përgatiteni për pròbleme dhe do ju nevòjitet mbështetja e një të afërmi që kohët e fùndit e keni lënë pas dore.

Për ju të dashuruarit do jetë muaj i vèshtírë dhe i mbushur me mos-márrèveshje të njëpasnjëshme. Në pjesën më të madhe të kohë do jeni me nèrva dhe mosmar rëveshjet nuk do kenë të nd alur.

Nëse jeni beqarë duhet të përfítoni nga të gjitha ftesat, por nga ana tjetër duhet të kërkoni mendimin e miqve para se të vendosni.

Shëndeti do ketë gòxha shqet ësime. Mùnd të ndíeni dhímbje koke, djègíe të syve dhe dhímbjè shpine. Në planin financiar herë pas herë do gjèndeni përballë vështi rësive dhe do ju duhet të kërkoni ndihmë sa më pare. Në punë do keni ndrýshime të menjëhershme që javën e parë. Do ndiheni krenarë për veten.

Bricjapi – Këtë muaj duhet të bëni kùjdes me vendimet që do merrni dhe me ndjenjat e fshèhùra që mùnd të shkáktojnë kònflíkte të mëdha. Nëse jeni në një lidhje dhe nuk mùndoheni t’i zgjidhni sa më pare pròblemet që keni pásur me partnerin tuaj gjithë këto kohë, gjërat do ndèrlikòhen më tepër.

Ju beqarët do jeni të páfat në dashuri dhe sado që të mùndoheni nuk do arrini të krijoni një lidhje. Shëndeti mùnd të ketë shqètèsime të cilat do lidhen me gjumin dhe mùngèsën e vitaminave.

Në planin financiar mùnd të mbeteni edhe pa pára fare nëse shpènzoni pa kùrsim dhe nuk mendoni për të nesërmen që do vijë.

Në punë do ju duhet të lùftòni fòrt e madje të qëndroni edhe me orare të zgjatura në mënyrë që të arrini objektivat. Nuk do jetë e lehtë, por në fùnd do ja dilni.

Ujori – Mos dilni nga realiteti gjatë këtij muaji sepse keni për të pásur pásòja të rènda. Për ju që keni një lidhje situata do jetë e ndèrlikùar.

Jo vetëm që do ndodhin dèbáte, por do mùngòjë edhe pásíoni. Duhet të bëni te pa-mùndùrën që ta ndrýshoni situatën sa më parë nëse nuk doni të vijë fùndi.

Ju beqarët nuk duhet vetëm te shprehin dëshirat, por duhet edhe te veprojnë. Shëndeti do jetë më delíkati këtë muaj dhe duhet të kùjdeseni shumëfish që të mos bëheni akoma më kèq.

Kùjdèsuni edhe për ushqimin. Bùxheti nuk do jetë i kèq, por gjithsesi mos kryeni investime shumë të mëdha. Pas datës 15 situata do fillojë të normalizohet.

Në punë pranoni të bashkëpunoni me kolegët që t’ia dilni mbanë. Vetëm nuk do arrini atje ku keni dëshiruar dhe do hùmbni kohë kot.

Peshqit – Këtë muaj do jeni shumë në ajër dhe ky do jetë një gábim. Nëse keni një lidhje gjeni edhe pak kohë për t’iu përkùshtuar vetes sepse përndrýshe partneri mùnd të shohë dikë tjetër.

Ju beqarët do i keni mendimet shumë më të qarta dhe do dini kë dhe ku ta kërkoni personin e duhur. Data 16 do jetë me më shumë fat.

Për shëndet më të mirë nuk do ju bënte kèq pak aktivitet fízík, yoga apo not. Në planin financiar do keni më shumë fat pas datës 12.

Falë disa hapave që do hídhni gjendja do ndrýshojë përgjithmonë. Edhe në punë do keni arritje sepse do silleni si duhet dhe do hídhní gjithnjë hapat e duhura.

Author: horoscope