Posted in Opinion Speciale

8 sjellje të dëmshme të prindërve që sipas njerëzve, lëndojnë seriozisht fëmijët

Sjelljet më poshtë janë vënë në dukje nga njerëz të cilët i kanë përjetuar vetë dhe në një moment të jetës janë përballur me pasojat/traumat…

Lexo Më Shumë 8 sjellje të dëmshme të prindërve që sipas njerëzve, lëndojnë seriozisht fëmijët
Posted in Opinion

Misteri i “Sindromës së Havanës”: Pse po sëmuren qindra diplomatë amerikanë nëpër botë?

Nga Arsalan Mohammad “The Spectator” Në fundin e vitit 2016, një zyrtar në ambasadën amerikane në Kubë, u zgjua në mesin e natës me një…

Lexo Më Shumë Misteri i “Sindromës së Havanës”: Pse po sëmuren qindra diplomatë amerikanë nëpër botë?
Posted in Opinion

Orët fatale të jetës së heroit në magazinën e vdekjes!

Nga Nikoleta Kovaçi “Ma jep mua k`të bombolën! Dilni që këtu se osht rrezik”! Këto janë dy fjalitë e fundit që Arjani tha teksa hodhi…

Lexo Më Shumë Orët fatale të jetës së heroit në magazinën e vdekjes!
Posted in Opinion

A do ta ndryshojnë situatën pandemike vaksinat ruse dhe ato kineze?

A do ta ndryshojnë situatën pandemike vaksinat ruse dhe ato kineze? Një numër i madh njerëzish në Gjermani dhe vendet e tjera evropiane, mezi po…

Lexo Më Shumë A do ta ndryshojnë situatën pandemike vaksinat ruse dhe ato kineze?
Posted in Opinion

Edi Rama vendos kush nga ne jeton dhe kush vdes

Edi Rama, jo vetem çdo gje e ben per show, por tani i ka dhene vetes te drejte te vendose se kush do rroje edhe…

Lexo Më Shumë Edi Rama vendos kush nga ne jeton dhe kush vdes
Posted in Opinion

Ku dallon letra e Joe Biden nga letra e Donald Trump e 14 dhjetorit 2018?

Enver Bytyçi Dy vjet e gati tri muaj më parë, saktësisht më 14 dhjetor të vitit 2018, presidenti amerikan i kohës, Donald Trump, i dërgoi…

Lexo Më Shumë Ku dallon letra e Joe Biden nga letra e Donald Trump e 14 dhjetorit 2018?
Posted in Opinion

Kryemadhi zbulon se si do të garojë opozita në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

E ftuar në emisionin ‘Open’ në Top Channel, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi tha se ndarja në dy lista të përbashkëta nuk…

Lexo Më Shumë Kryemadhi zbulon se si do të garojë opozita në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.
Posted in Opinion

Për çfarë e pyesin shqiptarët kryeministrin e tyre?

Për çfarë e pyesin shqiptarët kryeministrin e tyre?   Nikoleta Kovaçi Në fakt Edi Rama, jo vetëm si kryetar i partisë së vet dhe të…

Lexo Më Shumë Për çfarë e pyesin shqiptarët kryeministrin e tyre?
Posted in Opinion

Artan Hoxha/ Kokat tona të politikës i rrinin gatitu bosit të KRIMIT, vura duart në kokë, pashë edhe numrin e drejtorit tim (PËRGJIMET)

Artan Hoxha tha se në përgjime rezultonte sesi ai komunikonte me të gjithë kokat e sotme të politikës. TIRANË- Gazetari investigativ Artan Hoxha, teksa po komentonte…

Lexo Më Shumë Artan Hoxha/ Kokat tona të politikës i rrinin gatitu bosit të KRIMIT, vura duart në kokë, pashë edhe numrin e drejtorit tim (PËRGJIMET)
Posted in Opinion

Enver BYTYÇI – Pse Berisha nuk mundi të shkojë në Strasburg për të mbrojtur UÇK-në?

Si sot dhjete vite më parë, më 24 janar 2011, në Strasburg të Francës u mblodh Këshilli i Europës për të shqyrtuar atë që quhej…

Lexo Më Shumë Enver BYTYÇI – Pse Berisha nuk mundi të shkojë në Strasburg për të mbrojtur UÇK-në?