Posted in Diaspora

Flet Kurti/ Pse u prishën marrëdhëniet me Ramën dhe ç’ndodh me rikthimin tim në qeveri

Kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër Albin Kurti është i bindur se pas zgjedhjeve të 14 shkurtit do të marrë drejtimin e qeverisë së Kosovës. Çështja…

Lexo Më Shumë Flet Kurti/ Pse u prishën marrëdhëniet me Ramën dhe ç’ndodh me rikthimin tim në qeveri
Posted in Diaspora

“Do të fitojmë”, Albin Kurti: Vetëvendosja do të ketë 110 kandidatë në zgjedhje.

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti është shprehur i vendosur ndërsa ka deklaruar se lista e LVV-së për zgjedhjet e 14…

Lexo Më Shumë “Do të fitojmë”, Albin Kurti: Vetëvendosja do të ketë 110 kandidatë në zgjedhje.
Posted in Diaspora

“Gjyqtari e pyeti Skënderin se sa fëmijë i ka”, avokati i tregon momentin e sikletshëm në seancën e sotme

“Gjyqtari e pyeti Skënderin se sa fëmijë i ka”, avokati i tregon momentin e sikletshëm në seancën e sotme Ramiz Krasniqi, avokati i Skënder Krasniqit,…

Lexo Më Shumë “Gjyqtari e pyeti Skënderin se sa fëmijë i ka”, avokati i tregon momentin e sikletshëm në seancën e sotme
Posted in Diaspora

Gjykata Supreme i ndaloi kandidimin Albin Kurti.

Lideri i Lëvizjes Vetëvendsoje, Albin Kurti ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Supreme, sipas së cilës këtij të fundit nuk i lejohet kandidimi në zgjedhjet e…

Lexo Më Shumë Gjykata Supreme i ndaloi kandidimin Albin Kurti.
Posted in Diaspora

Adriana Matoshi publikon fotografinë e fushatës.

Pak ditë më parë, aktorja Adriana Matoshi bëri të ditur lajmin se do t’i futet politikës. Për habinë e shumëkujt, një prej aktoreve më të…

Lexo Më Shumë Adriana Matoshi publikon fotografinë e fushatës.
Posted in Diaspora

Detaje nga vrasja në Prishtinë/ Babai vrau djalin, viktima i dyshuar për plagosjen e Noyzit më 2016

Albert Krasniqi dyshohet se është vrarë sot nga babai i tij. Edhe pse nuk dihen motivet që kanë quar deri të vrasja, mediat raportojnë se…

Lexo Më Shumë Detaje nga vrasja në Prishtinë/ Babai vrau djalin, viktima i dyshuar për plagosjen e Noyzit më 2016
Posted in Diaspora

Kush po e kërcënon me jetë Vjosa Osmani.

Faton Peci, këshilltari i presidentes në detyrë të Kosovës Vjosa Osmani bën me dije se kjo e fundit është kërcënuar me jetë. Ai shkruan në…

Lexo Më Shumë Kush po e kërcënon me jetë Vjosa Osmani.
Posted in Diaspora

Haradinaj mesazh Serbisë:

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër mesazh për Serbinë. Haradinaj thotë se Kosova me të President nuk do e mbajë…

Lexo Më Shumë Haradinaj mesazh Serbisë:
Posted in Diaspora Rajoni

Serbinë e pret një vit i vështirë, shprehet Vuçiç: Do të na bëjnë presion për njohjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, vlerësoi sot se “forcat që angazhohen për ‘Shqipërinë e Madhe’ pa dyshim do të fitojnë zgjedhjet e parakohshme parlamentare në…

Lexo Më Shumë Serbinë e pret një vit i vështirë, shprehet Vuçiç: Do të na bëjnë presion për njohjen e Kosovës
Posted in Diaspora

Kadri Veselit, mund të dënohet me burgim të përjetshëm

Vendimi: Gjyqtari i procedurës paraprake konkludon se ekziston rreziku që z. Veseli të ikë, pengojnë përparimin e procedurave të Dhomave të Specializuara ose kryejnë krime…

Lexo Më Shumë Kadri Veselit, mund të dënohet me burgim të përjetshëm