Posted in Rajoni

Zbulohet data, kur do të mbahet gjyqi i radhës për Thaçin, Krasniqin, Veselin dhe Selimin

Konferenca e radhës për ecurinë e çështjes për ish-krerët e UÇK-së Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Kadri Veseli dhe Rexhep Selimi do të mbahet më 29…

Lexo Më Shumë Zbulohet data, kur do të mbahet gjyqi i radhës për Thaçin, Krasniqin, Veselin dhe Selimin
Posted in Rajoni

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në Kretë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter goditi paraditen e sotme ishullin e Kretës në Greqi. Mediat greke bëjnë me dije se tërmeti kishte…

Lexo Më Shumë Vijojnë lëkundjet e tërmetit në Kretë, ja sa ishte magnituda
Posted in Rajoni

Kjo është gruaja që mund të fundos karrierën politike të Vuçiçit

Mediat rajonale këto ditë janë plot me artikuj për Dijana Hrkalovic, një ish-zyrtare e lartë e Ministrisë së Brendshme së Serbisë, e cila u arrestua…

Lexo Më Shumë Kjo është gruaja që mund të fundos karrierën politike të Vuçiçit
Posted in Rajoni

Kosovë, regjistrohen 17 raste të reja dhe një viktimë nga koronavirusi në 24 orë

17 raste të reja dhe një viktimë nga koronavirusi. Ky është bilanci i 24 orëve të fundit në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se…

Lexo Më Shumë Kosovë, regjistrohen 17 raste të reja dhe një viktimë nga koronavirusi në 24 orë
Posted in Rajoni

Kosovë/Prokuoria zbardh ngjarjen e rëndë: Motra i mori jetën motrës me jastëk!

Një ditë më parë në Fushë-Kosovë u gjend pa jetë një femër e moshës 33 vjeçare. Policia u njoftua nga fqinjët e saj të cilët…

Lexo Më Shumë Kosovë/Prokuoria zbardh ngjarjen e rëndë: Motra i mori jetën motrës me jastëk!
Posted in Rajoni

“Kam marrë 3 mesazhe anonime”, deputetja shqiptare i përgjigjet kërcënuesve: Do t’i zhveshi lakuriq

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, është kërcënuar nga një person i panjohur, i cili i ka dërguar mesazhe në numruin e saj të…

Lexo Më Shumë “Kam marrë 3 mesazhe anonime”, deputetja shqiptare i përgjigjet kërcënuesve: Do t’i zhveshi lakuriq
Posted in Rajoni

Kuvendi i Kosovës voton qeverinë e re, ja sa vota mori kabineti “Kurti 2”

Kuvendi i Kosovës, me 67 vota pro dhe 30 vota kundër, ka votuar përbërjen e re të Qeverisë së re të Kosovës, e cila do…

Lexo Më Shumë Kuvendi i Kosovës voton qeverinë e re, ja sa vota mori kabineti “Kurti 2”
Posted in Rajoni

Zgjedhjet/ Arrestohet kryetari i një komune me shumicë serbe

Prokuroria e Posaçme e Kosovës tha të premten se është arrestuar Bozhidar Dejanoviç, kryetar i komunës së Kllokotit, një komunë me shumicë serbe rreth 50…

Lexo Më Shumë Zgjedhjet/ Arrestohet kryetari i një komune me shumicë serbe
Posted in Rajoni

Qeveria vendos për masat antiCOVID

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti ka thënë se sot është vendosur që të mbesin në fuqi masat e njëjta antiCOVID. Ky vendim është marrë pas…

Lexo Më Shumë Qeveria vendos për masat antiCOVID
Posted in Rajoni

“Ramushi nuk luan me hile, Kurti duhet ta bëjë president”

AAk Ramush Haradinaj Albin Kurti Anëtari i AAK-së dhe zëvendësministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gani Dreshaj ka thënë se kreu i kësaj partie…

Lexo Më Shumë “Ramushi nuk luan me hile, Kurti duhet ta bëjë president”