PARASHIKIMI I YJEVE PËR MUAJIN SHKURT, ASTROLOGIA MERI GJINI: NGA DASHURIA TE PUNA

Dashi

Do të ndihet plot fuqi këtë muaj. Por guximin duhet ta tregojë nëse vërtetë janë gati për të marrë iniciativa profesionale. Kjo do të jetë tematikë qendrore për shkurtin e tyre. Shpenzimet nuk do jenë më pak shqetësuese, por ja dalin mbanë.

Demi

Duket sikur këtë muaj do kenë dëshirën dhe mundësinë për ta shijuar maksimalisht. Një ndjesi shumë pozitive deri në 17-18 shkurt. Kujdes me komunikimin në punë në datën 5-6,sepse faktori i të papriturës nuk do mungojë. Por e papritura sjell zhvillime pozitive për ta.

Binjaket

Duket sikur. gjysma e parë e muajit i gjen të ngurtë, me pikpyetjet, me dilema. Pjeaa e dytë i gjen shumë më mirë. Kujdes në raportet personale rreth datës14-15. Edhe për detyrimet e punës kujdes, në datat 5-7, duhet të jeni të matur me fjalën. Në datën 20-21 kujdes me shëndetin, ata që kanë pasur probleme.

Gaforrja

Është një muaj që nxjerr pikat e forta të natyrës së tyre. Edhe në familje dhe në profesion. Kujdes me komunikimin, është shumë i rëndësishëm për të mbrojtur gjërat tuaja të shenjta këtë muaj. Që nga e shtuna deri të martën ulni tonacionet. Nuk janë në momentin e tyre më të mirë. Detyrimet ekonomike hasin porbleme, por përmirësohen ndjeshëm më pas.

Luani

Do ta gjejnë veten në qendër të vëmendjes. Mos e teproni me protagonizmin, nga data 5-12 shkurt sepse do sikletoseni për ta përballuar këtë protagonizëm. Protagonizmi i tyre do vijë natyrshëm më vonë. Nga dat 17 shkurt deri në fund të marsit do keni mundësi të justifikoni rolin e protagonistit.

Virgjëresha

Shkurti është një muaj që ju shkon përshtat. Me detyrimet ekonomike, lëvijet, vendimet, merr zjgidhje të mira dhe lëvizje të mira. Fundi i muajit virgjëreshës i vjen dicka shumë e bukur e papritur. Mund të jetë shenja që do i marri më të mirën këtij muaji.

Peshorja

Në pjesën e parë kujdes me shëndetin dhe çështjet e familjes. Do të zgjasin deri në datën 13, më pas do nis një periudhë intensivisht në përmirësim, në punë dhe ekonomi.

Akrepi

Venusi dhe Marsi te bricjapi është shumë afër tyre që i ndihmon në çështjet e punës dhe ekonomisë. Në mesin e muajit duhet të venë prioritet të mbyllin çështje zyrtare, çështje që kanë të bëjnë me ligjin dhe shkresa. Sepse në vazhdim vështirësohen shumë. Shënvalentinit i nxjerrin më të mirën.

Shigjetari

Në muajin shkur kanë tendencë për t’i dhënë drejtim të ri çështjeve që janë impenjuar që vjet. Me kalimin e marist të ujorët do ta bëj shumë më të thjeshtë zhvillimin profesional dhe çështjet e lartëpërmendura, që i shqetësojnë.

Bricjapi

Kanë akoma kohë për tu marrë me gjërat që nuk i kanë zgjidhur. Deri më 5 shkurt mund të rregullojnë komunikimin e tyre, më datë 17-18 kanë të gjitha mundësitë për të zgjidhur çështjet familjare dhe raportet në çift. Do të duhet këmbëngulja për familjet dhe çiftet.

Ujori

Gjatë shkurtit do të kenë axhend të ngjeshur. Ekonomi do tu jap më të mirën. Data 5 shkurt do shumë kujdes. Data 13-14 dhe data 17 ata që kanë të mbartur çështjet me tatimet dhe ligjin do të hasin vështirësi.

Peshqit

E nisin muajin shkurt me vështirësi për detyrimet që kanë marrë përsipër. Ekonomia ësht boshti qendror i të menduarit të këtij muaji. Keni gjitha mundësitë për të marrë më të mirat në pjesën e erosit dhe emocionet.

Author: horoscope