Horoskopi mujor i Paolo Fox, dhjetor 2023: parashikimet për të 12 shenjat zodiakale

Astrologu Paolo Fox, ka publikuar parashikimet e tij shenjë për shenjë për horoskopin e muajit të fundit të këtij viti, Dhjetor 2023, publikuar nga revista DiPiu.

Dashi

Fund pozitiv i vitit, më në fund do të mund të përjetoni dhe pranoni një propozim. Deri më tani ju është dashur të ‘rrregulloni’ gjërat në nivel profesional, por tani mund të përfundoni një investim. Për disa, një histori e re dashurie mund të marrë hov; Çiftet në krizë tani mund të rikuperojnë marrëdhënien e tyre.

Demi

Acarim, probleme dhe konfuzion në punë të cilat mund të kenë shkaktuar edhe mosmarrëveshje në familje. Kjo është situata ku jeni përfshirë. Dhjetori ju sheh ende nën presion, por lajme të rëndësishme profesionale do të vijnë në muajt në vijim. Marrëdhëniet emocionale nën stres, por çiftet, në krizë që prej tetorit, nuk janë më në rrezik.

Binjakët

Prisni dhe mos e teproni, duhet të përballeni me disa pengesa të vogla, keni pak dëshirë për të bërë gjëra. Në punë zemëroheni me ata që janë armiqësorë ndaj jush, bëni kujdes sepse do të ndiheni shumë të lodhur. Ndjenjat janë gjithashtu nën stres, nuk është një periudhë pasionesh të mëdha apo ‘zgjidhjesh’ të problemeve emocionale.

Gaforrja

Jupiteri dhe Marsi ju bëjnë të gjeni vendosmëri, do të keni sukses profesional; favorizohen ata që kanë filluar së fundmi biznesin e tyre. Historitë e lindura nga vera janë në kushte të mira, dashuria e çifteve është intriguese. Kushdo që ka takuar personin e duhur, tani mendon për një shtëpi, për një lëvizje. Një ngjarje e veçantë po vjen.

Luani

Një periudhë tjetër reflektimi, disa çështje kritike në marrëdhëniet e punës. Marrëdhëniet e panevojshme do të marrin fund. Nga ana tjetër, ka ende një problem financiar për ta mbajtur nën kontroll. Do të ndjeni lodhje. Në dashuri, konfliktet e nëntorit këtë dhjetor që pritet, mund të zgjidhen, por vetëm pjesërisht. Historitë e lindura disa muaj më parë janë ende të forta.

Virgjëresha

Nuk është një muaj i jashtëzakonshëm për punën ky dhjetor ndaj nga ky këndvështrim nuk ka kënaqësi të mëdha. Disa debate me kolegët, pasiguri në punë. Në dashuri, më e keqja ka kaluar, edhe nëse pjesa e parë e muajit mund të jetë ende e vështirë, dhe mosmarrëveshjet dhe tensionet pritet të vazhdojnë. Emocione në Krishtlindje.

Peshorja

Nis një moment i rëndësishëm forcash, por bëni kujdes sepse nga data 20 Saturni ju bën gjërat të diskutueshme. Mundohuni të mos prishni gjithçka që muajt e kaluar kanë sjellë në jetën tuaj. Nga ana tjetër mund të bëni një zgjedhje të qartë në punë, sepse tashmë e keni humbur durimin. Në dashuri është koha për ta ndatë nëse jeni brenda apo jashtë.

Akrepi

Intuitë të shkëlqyer, do të keni forcë dhe energji; aleanca të reja dhe krahasime pozitive. Të gjitha këto ju presin në dhjetor 2023. Dhe akoma: Mundësi interesante profesionale janë rrugës. Dashuria shpërblen njerëzit e guximshëm që dinë t’i kushtojnë kohën e tyre njerëzve të duhur. Një miqësi kthehet në diçka më shumë, takime të reja për të ndarët.

Shigjetari

Një dhjetor fitimtar dhe me risi të mëdha. Në nivel profesional, shumë kënaqësi dhe mundësi, do të keni forcë të madhe që do t’ju bëjë të kapërceni një sfidë. Njohje të reja, të shkëlqyera. Ende një periudhë pjellore për çiftet që duan të jetojnë së bashku, të martohen ose të kenë një fëmijë. Aktualisht jeni ndër shenjat më magjepsëse…

Bricjapi

Sukses profesional edhe në sajë të këshillave të një miku. Më në fund mund të merrni frymë lirisht! Lëvizni tani nëse mundeni dhe mos u kapni nga frika dhe ankthet e panevojshme. Ka një fitim shtesë që vjen. Do i dorëzoheni joshjes së një ndjenje, nuk do mungojnë mundësitë stimuluese dhe pasionante!

Ujori

Jeni ende duke përjetuar një fazë intolerance: duhet të kënaqeni me momentin, puna me kohë të pjesshme nuk është e bukur, por do të zgjasë për ca kohë. Për momentin, nuk është e këshillueshme që të ‘lançoni’ veten dhe të investoni nëse nuk keni ide të qarta. Tension në dashuri, një periudhë kalimtare që do të sjellë konflikte.

Peshqit

Jupiteri është tashmë në anën tuaj, nga data 20 vjen edhe Saturni i cili do të rrisë shanset për sukses. Ju mund të kapërceni shumë sfida. Mbyllni mirë vitin dhe kuptoni se përpjekjet dhe zgjedhjet e bëra, në muajt e parë të 2024 do të rezultojnë se ishin të drejta. Emocionet dyfishohen, por sidomos për projektet afatgjata. Një ëndërr e vogël mund të realizohet.

Author: horoscope