Do të merrni disa provokime…Ja cfare parashikon Paolo Fox per fundjaven

Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox, nesër do të fillojë një periudhë që premton të jetë shumë stimuluese. Dëshira për t’u rishfaqur, për t’u vënë re, rritet. Orët e ardhshme mund të jenë pak më të ngadalta, por do të jetë një moment tranzicioni. E sakaq, e marta dhe e mërkura e ardhshme do të jenë veçanërisht të rëndësishme 48 orë.

Demi: Do të jetë një fundjavë shumë intriguese, e ndriçuar nga një Hënë e favorshme. Është mirë të rifitoni pak më shumë butësi, por përpiquni të mos neglizhoni shumë çështjet ekonomike. Nga mesi i qershorit dikujt mund t’i duhet të përballet edhe me një takim të rëndësishëm, për të sqaruar me disa partnerë dhe bashkëpunëtorë se çfarë nuk po shkon përpara.

Binjakët: Është e vërtetë, ju keni dalë nga disa javë veçanërisht të vështira, veçanërisht nga pikëpamja fizike. Por tani në shenjën tuaj keni Diellin, Venusin dhe Jupiterin: stimujt e rinj nuk do të mungojnë. Mundohuni të përqendroheni në diçka që është e rëndësishme dhe konstruktive, lëreni kreativitetin dhe idetë tuaja të reja të shfaqen.

Gaforrja: Një vello melankolie ose pakënaqësie mund të shfaqet në orët e ardhshme: faji do të jetë i një Hëne të kundërt. Kini kujdes nëse disa polemika të vjetra që duhet të mbyllen do të ridalin në sipërfaqe. Mos nxitni diskutime të kota dhe të rënda.

Luani: Më në fund mund ta konsideroni të mbyllur fazën negative të përjetuar deri tani. Nga këtu e tutje, rrota do të kthehet përsëri në drejtimin e duhur. Pak nga pak edhe ata që kanë qenë shumë të sëmurë do të mund të ndihen më mirë. Do të duhet durim dhe besim. Kushtojini vëmendje të martës dhe të mërkurës!

Virgjëresha: Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, nesër do të fillojë një fundjavë e vlefshme, e cila mund t’ju ndihmojë të planifikoni mirë javën e ardhshme. Nga fundi i majit deri në fillim të qershorit mund të merrni disa provokime të çuditshme, komunikime të veçanta nga dikush. Këto do të jenë ditë konflikti krejtësisht kalimtare: përpiquni t’i lini gjërat të rrëshqasin mbi ju.

Peshorja: Duhet të ndaloni dhe të reflektoni për atë që po bëni, pyesni veten nëse jeni ende duke bërë kompromis me njerëzit e gabuar. Një periudhë shumë e rëndësishme do të fillojë: nëse doni të përfitoni sa më shumë nga ajo, do të duhet të gjeni forcën për t’u shkëputur plotësisht nga e kaluara dhe për të ndryshuar rrënjësisht.

Akrepi: Më në fund fillon çlirimi juaj i madh. Pak nga pak po largoheni nga të gjitha kundërshtimet planetare që ju kanë shkaktuar shumë probleme në jetën tuaj. Do të vijnë lajme interesante, mundësi të reja për të kapur në fluturim. Në ditët në vijim do të jetë e mundur të gjeni një harmoni të mirë në çift ose të keni një takim të veçantë.

Shigjetari: Këto janë ditë të çuditshme, pak të hutuara dhe të tensionuara. Nuk do të jetë e pazakontë që ju të ndiheni të hidhëruar apo të pakënaqur në punë. Në dashuri do t’ju duhet të jeni jashtëzakonisht të kujdesshëm në 48 orët e ardhshme dhe të lini të rrëshqasin provokimet që vijnë nga jashtë. Mundohuni të mbani nën kontroll nervozizmin tuaj.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox nesër dhe pasnesër do të jenë dy ditë të karakterizuara nga Hëna në shenjë. Premton të jetë një fundjavë shumë interesante. Nga fundi i muajit, shumë të lindur nën shenjën tuaj do t’u duhet të përballen me një lloj sprove ose provimi shumë të rëndësishëm. Nëse vini të përgatitur, mund të merrni një kënaqësi të madhe.

Ujori: Do të fillojnë ditë emocionuese të cilat do të arrijnë kulmin midis 28 dhe 2 majit: prisni lajme të rëndësishme. Do të vijnë përgjigje të vlefshme, konfirmime dhe zgjidhje. Në ditët e para të qershorit do të jetë e vështirë që një propozim i ri, një ofertë, një projekt i ri të mos vijë.

Peshqit: Duhet të përpiqeni të kufizoni tensionin nervor. Nëse diçka nuk po shkon mirë në dashuri, duhet të përpiqeni të mos e tundni shumë varkën. Me kalimin e orëve, do të mund të rifitoni më shumë paqe mendore. Ndjenjat do jenë protagoniste, në aspektin pozitiv apo negativ, kjo varet nga ju gjatë kësaj fundjave.

Author: horoscope