Posted in Sport

Renditja e FIFA-s/ Shqipëria fiton tre pozicione, Kosova zbret katër vende. Ja klasifikimi i kombëtareve

FIFA ka bërë publike dhe renditjen e përgjithshme të muajit tetor për kombëtaret. Kombëtarja shqiptare ka bërë progres në këtë renditje teksa është ngjitur me…

Lexo Më Shumë Renditja e FIFA-s/ Shqipëria fiton tre pozicione, Kosova zbret katër vende. Ja klasifikimi i kombëtareve
Posted in Sport

Trajneri Mirel Josa foli pas ndeshjes ndaj Skënderbeut, duke vlerësuar lojën e skuadrës.

“Rikthehet Limaj në superformë dhe ju debutoni me fitore te Kukësi… Unë jam i qeshur për faktin se skuadra fitoi, por nuk duhet të mbetemi…

Lexo Më Shumë Trajneri Mirel Josa foli pas ndeshjes ndaj Skënderbeut, duke vlerësuar lojën e skuadrës.
Posted in Sport

Zhvillohet Kampionati i Minikalçetos, del fitues ekipi i FJT-së

Është zhvilluar në qytetin e Durrësit, Kamponati i Mini kalcetos, një event që ka shkaktuar emocione të forta dhe është mbyllur me suksues, me gjithë…

Lexo Më Shumë Zhvillohet Kampionati i Minikalçetos, del fitues ekipi i FJT-së
Posted in Lajme Sport

E PABESUESHME/ Vllaznia fiton Kupën e Shqipërisë, portierja luan SHTATZËNË!!! Në fund të gjitha i vënë dorën te barku: Luajtëm 12 vetë

Shoqet e skuadres i vendosin doren te barku portieres kampione Një histori e pazakontë kjo e portieres së Vllaznisë e cila ka luajtur duke qenë…

Lexo Më Shumë E PABESUESHME/ Vllaznia fiton Kupën e Shqipërisë, portierja luan SHTATZËNË!!! Në fund të gjitha i vënë dorën te barku: Luajtëm 12 vetë
Posted in Lajme Sport

Skënder Gega, trajneri i ri i Kukësit

Klubi i Kukësit njofton se trajneri i ri i skuadrës do të jetë Skënder Gega. Palët kanë arritur ditën e sotme akordin, dhe prezantimi i…

Lexo Më Shumë Skënder Gega, trajneri i ri i Kukësit
Posted in Lajme Sport

Presidenti i FIFA-s përballet me hetime

Prokurorët zviceranë kanë nisur procedura penale kundër presidentit të Federatës Botërore të Futbollit (FIFA), Gianni Infantino, për shkak të takimeve të tij sekrete me prokurorin…

Lexo Më Shumë Presidenti i FIFA-s përballet me hetime
Posted in Lajme Sport

Enea Koliçi largohet nga Skënderbeu, i bashkohet klubit të Gjilanit

Enea Koliçi është larguar nga Skënderbeu dhe i është bashkuar skuadrës së Gjilanit në IPKO Superligën e Kosovës. Portieri pogradecar është larguar kështu pas 5-së…

Lexo Më Shumë Enea Koliçi largohet nga Skënderbeu, i bashkohet klubit të Gjilanit
Posted in Lajme Sport

“Partizani” modern i Gaz Demit

Nga Bejdo Malo   Adrenalinës së Partizanit këtë vit i shtohet dhe stadiumi i ri e kompleksi  universal i stërvitjes. “Në këto vitet e fundit…

Lexo Më Shumë “Partizani” modern i Gaz Demit
Posted in Lajme Sport

Probleme te Skënderbeu, mesfushori senegalez braktis klubin

  Ndeki dhe Skënderbeu ndërpresin bashkëpunimin me njëri-tjetrin. Mesfushori senegalez duket se nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët me klubin bardhekuq dhe për pasojë ka…

Lexo Më Shumë Probleme te Skënderbeu, mesfushori senegalez braktis klubin
Posted in Lajme Sport

Kampionet ne përforcimin e parë për Champions League.

Tirana ka bërë goditjen e parë të kësaj vere në merkato. Klubi bardheblu ka zyrtarizuar ditën e sotme afrimin e Albion Avdijajt. Sulmuesi 26-vjeçar ka…

Lexo Më Shumë Kampionet ne përforcimin e parë për Champions League.