Posted in Sociale

“I thashë jam nga Kosova, ai filloi të qajë…”, flet shqiptari që ndihmoi gjermanët: U gëzuan

Lulzim Hajdaraj bashkë me vëllanë e tij Gëzimin, udhëtuan nga Këlni, drejt qytetit Bad Neunar të Gjermanisë, për t’u ardhur në ndihmë personave që u…

Lexo Më Shumë “I thashë jam nga Kosova, ai filloi të qajë…”, flet shqiptari që ndihmoi gjermanët: U gëzuan
Posted in Aktualitet Sociale

Kantieri i Rindërtimit/ Zemra e re e Laçit pas katastrofës së 26 nëntorit

Rindërtimi në Laç, një qytet i gjithi në kantier pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit të 2019-ës, po ecën me ritme të shpejta. Kryeministri Edi…

Lexo Më Shumë Kantieri i Rindërtimit/ Zemra e re e Laçit pas katastrofës së 26 nëntorit
Posted in Sociale Uncategorized

Forca e grave është e njëjta që mund të ndryshojë botën

Duke shfletuar faqet e historisë, ne kuptojmë se sa emra femrash shfaqen në momentet e spikatura dhe vendimtare të të gjithë botës. Sot, gratë në…

Lexo Më Shumë Forca e grave është e njëjta që mund të ndryshojë botën
Posted in Sociale

Burrë do të thotë siguri, dinjitet, përkushtim dhe përqafim

Përgatiti Esmeralda Birçaj, eksperte e shëndetit mendor Burrë! Fjala që fillon me B të madhe. Burrë, fjala që do të thotë mashkull, siguri dhe dinjitet….

Lexo Më Shumë Burrë do të thotë siguri, dinjitet, përkushtim dhe përqafim
Posted in Sociale

Rrethohuni nga njerëz që dinë të nxjerrin më të mirën nga ju,Negativiteti është ngjitës,

Të dyja qëndrimet janë ngjitëse dhe, në fakt, shfaqen edhe më shumë kur jemi të ekspozuar ndaj negativitetit për një kohë të gjatë. Pjesa më…

Lexo Më Shumë Rrethohuni nga njerëz që dinë të nxjerrin më të mirën nga ju,Negativiteti është ngjitës,
Posted in Sociale

Pas 10 ditësh, tokat akoma të përmbytura në Lezhë, banorët: Me këtë qeveri po bëjmë vetëm indietro

Reshjet e shiut kanë pushuar prej me shumë se 24 orësh, por shumë toka bujqësore në Lezhë janë akoma të përmbytura, pasi nuk është marrë…

Lexo Më Shumë Pas 10 ditësh, tokat akoma të përmbytura në Lezhë, banorët: Me këtë qeveri po bëjmë vetëm indietro
Posted in Sociale

Përmbytjet në Shkodër, banorët: Për 8 vjet nuk kanë investuar asnjë qindarkë. PD: Qeveria trefishoi pasurinë e vet. Duhet ndryshim!

Përmbytjet në Shkodër treguan mungesën e investimeve të qeverisë ne zonat bujqësore, ku mungon infrastruktura kulluese. Banorët në Dajç i thanë drejtuesit politik të PD…

Lexo Më Shumë Përmbytjet në Shkodër, banorët: Për 8 vjet nuk kanë investuar asnjë qindarkë. PD: Qeveria trefishoi pasurinë e vet. Duhet ndryshim!
Posted in Sociale

Të arsimohesh online, moda e re që u shfaq pas Covid-19

Pandemia e Covid-19 bëri që institucionet arsimore të kalonin në mësim online ose të alternuar. Gati 90% e të gjitha shkollave në botë u mbyllën…

Lexo Më Shumë Të arsimohesh online, moda e re që u shfaq pas Covid-19
Posted in Sociale

Situata nga përmbytjet, Nasto mbledh Komisionin e Mbrojtes Civile në një takim pune

Për shkak të situatës së rënduar nga rreshjet e shiut, nën drejtimin e Prefektit të Qarkut Durrës Roland Nasto u zhvillua sot takimi i Komisionit…

Lexo Më Shumë Situata nga përmbytjet, Nasto mbledh Komisionin e Mbrojtes Civile në një takim pune
Posted in Sociale

Banesa u dëmtua rëndë nga tërmeti, kryefamiljari: Çfarë do të bëjë me 5 milionë lekë të vjetra, është për tu shembur

Një vit pas tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar, të shumta janë problemet me të cilat vazhdojnë të përballen qytetarët në Durrës.  I…

Lexo Më Shumë Banesa u dëmtua rëndë nga tërmeti, kryefamiljari: Çfarë do të bëjë me 5 milionë lekë të vjetra, është për tu shembur