Posted in Aktualitet Lifestyle

Shkëlqen e gjitha! Partnerja e Cristiano Ronaldos mahnit të gjithë me diamantet me vlerë 78 mijë paund (FOTO)

Partnerja e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez, ka kthyer gjithë sytë nga vetja teksa mbërriti në Venecia. Ajo shkëlqeu e gjitha me diamantet me vlerë 78…

Lexo Më Shumë Shkëlqen e gjitha! Partnerja e Cristiano Ronaldos mahnit të gjithë me diamantet me vlerë 78 mijë paund (FOTO)
Posted in Lifestyle

Horoskopi sot 17 gusht 2021

Dashi Do të bënit mirë të disiplinoni veprimet tuaja sot. Mos nxitoni në përfundime gjithëpërfshirëse. Sigurohuni që të mblidhni faktet para se të veproni. Kjo…

Lexo Më Shumë Horoskopi sot 17 gusht 2021
Posted in Lifestyle

Njihuni me sekretet për tu zgjuar të bukura

Ne të gjithë duam që fytyra jonë të duket e bukur në mëngjes. Dollapi i banjës është plot me kozmetikë dhe kozmetikë. Nga serumi kundër…

Lexo Më Shumë Njihuni me sekretet për tu zgjuar të bukura
Posted in Lifestyle

Këto janë ushqimet që duhet të shmangni nëse vuani nga urthi

Kur njeriu konsumon ushqime me aciditet të lartë, stomaku nuk arrin ta përpunojë atë në nivele të mjaftueshme. Djegësira më pas kthehet lart drejt fytit…

Lexo Më Shumë Këto janë ushqimet që duhet të shmangni nëse vuani nga urthi
Posted in Lifestyle

“Nga data 18 deri në 20 gusht do…”. Sinoptikania zbulon si do jetë moti

Sinoptikania Adiola Bani ka bërë me dije se vendi ynë do të vijojë të mbetet nën pushtimin e ‘valës afrikane’. Por në zonat e ulëta…

Lexo Më Shumë “Nga data 18 deri në 20 gusht do…”. Sinoptikania zbulon si do jetë moti
Posted in Lifestyle

Horoskopi sot 26 korrik 2021

Dashi Përzieni realitetin tuaj me pak fantazi sot. Mundohuni të kaloni kohë duke medituar dhe pastruar kokën nga shqetësimet e përditshme. Aktivitetet qetësuese dhe relaksuese…

Lexo Më Shumë Horoskopi sot 26 korrik 2021
Posted in Lifestyle

Arsyet pse dikush preferon të qëndrojë beqar

Beqaria nuk ka të bëjë me vetminë ka të bëjë me vetë-fuqizimin.Përkundër asaj që thotë çdo komedi romantike, jo të gjithë kanë nevojë për një…

Lexo Më Shumë Arsyet pse dikush preferon të qëndrojë beqar
Posted in Lifestyle

Ke jetë se*suale të kënaqshme? Zbuloje!

Nuk është se duhet ndonjë zbulim i madh shkencor për të kuptuar nëse kemi një jetë seksuale të plotësuar apo jo. Por ajo që ndodh…

Lexo Më Shumë Ke jetë se*suale të kënaqshme? Zbuloje!
Posted in Lifestyle

Rëndësia e jodit në mirëfunksionimin e gjendrës tiroide

Mungesa apo tepria e jodit në organizëm mund të bëhet shkak për komplikacione shëndetësore. Dy janë hormonet kryesore me bazë jodi që prodhon tiroidja, të…

Lexo Më Shumë Rëndësia e jodit në mirëfunksionimin e gjendrës tiroide
Posted in Lifestyle

Si të arrini një nxirje perfekte

Bëni aktivitete në diell Për t’u nxirë nuk duhet të uleni vetëm në shezlong me orë të tëra. Ju mund të bëni aktivitete të tjera,…

Lexo Më Shumë Si të arrini një nxirje perfekte