Posted in Kronike

Babai i Aldi Ramës: Djalin tim e kanë vrarë, nuk do e fal gjakun e tij

Rreth tri javë pas vetëvrasjes së Aldi Ramës, pasi qëlloi për vdekje me dy plumba oficerin e Policisë së Lezhës, Saimir Hoxha, babai i të…

Lexo Më Shumë Babai i Aldi Ramës: Djalin tim e kanë vrarë, nuk do e fal gjakun e tij
Posted in Kronike

Hetohet gabim vdekja e rusëve, kthehen pas provat e Policisë! Eksperti: Nuk u morën sipas ligjit

Kur pritej që në laboratorin e ISHP-së të kishte nisur ekspertiza për ujin e pishinës dimërore, pranë së cilës u gjet i vdekur Sergei, Natalia,…

Lexo Më Shumë Hetohet gabim vdekja e rusëve, kthehen pas provat e Policisë! Eksperti: Nuk u morën sipas ligjit
Posted in Kronike

Qëlloi për vdekje Klodian Rashën, Gjykata tërhiqet për të marrë vendimin për ish-policin Nevaldo Hajdaraj

Në 8 dhjetor të 2020 u vra padrejtësisht Klodian Rasha nga efektivi I policisë Nevaldo Hajdaraj. Ky i fundit ka dalë sot para gjykatës për…

Lexo Më Shumë Qëlloi për vdekje Klodian Rashën, Gjykata tërhiqet për të marrë vendimin për ish-policin Nevaldo Hajdaraj
Posted in HOROSKOPI DITOR Kronike

Mbani mend daten 22 Korrik 2021/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do krijojne 1 jete te re

Dashi Ndonëse korriku nis në mënyrë interesante, duhet të bëni kujdes në datat 16, 29 dhe 30. Ju këshillohet një terapi për trupin, por duhet…

Lexo Më Shumë Mbani mend daten 22 Korrik 2021/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do krijojne 1 jete te re
Posted in Kronike

Policia jep njoftimin: Gjendet i vdekur në shezlong mjeku 49-vjeçar, dyshohet se…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në Radhimë. Një doktor nga Korça është gjetur pa shenja jete. Policia bën të ditur se,…

Lexo Më Shumë Policia jep njoftimin: Gjendet i vdekur në shezlong mjeku 49-vjeçar, dyshohet se…
Posted in Kronike

“E quante princeshën e tij, madje më 3 korrik kemi…”. Përcillet në banesën e fundit gruaja e vrarë nga burri, e afërmja rrëfen detaje

Përcillet sot për në banesën e fundit 45-vjeçarja që u vra dje mizorisht nga bashkëshorti i saj. Një prej të afërmve të Klaritës sipas ABC…

Lexo Më Shumë “E quante princeshën e tij, madje më 3 korrik kemi…”. Përcillet në banesën e fundit gruaja e vrarë nga burri, e afërmja rrëfen detaje
Posted in Kronike

Pamje tejet të dhimbshme/ Familjarë dhe banorë të zonës në lot për familjen Gushi, kortezhi me 4 makina funerali

Po përcillen për në banesën e fundit çifti i bashkëshortëve dhe dy vajzat e vogla që ndalën dje frymën në aksidentin fatal. 4 makina funerali,…

Lexo Më Shumë Pamje tejet të dhimbshme/ Familjarë dhe banorë të zonës në lot për familjen Gushi, kortezhi me 4 makina funerali
Posted in Kronike

“Do të vras, siç bëri piloti me gruan e tij”/ E reja shqiptare denoncon bashkëshortin për përdhunim dhe dhunë

Një grua shqiptare në Rodos ka denoncuar bashkëshortin e saj, pasi e kërcënoi se do të kishte të njëjtin fat me Caroline Crouch, duke i…

Lexo Më Shumë “Do të vras, siç bëri piloti me gruan e tij”/ E reja shqiptare denoncon bashkëshortin për përdhunim dhe dhunë
Posted in Kronike

‘Jam mes një grupi burrash!’/ E zhdukur prej 5 ditësh, gjendet 20-vjeçarja shqiptare në Gjermani

Gjendet Laura Nuhiu! Një dëshmitar shqiptaren e zhdukur nga shtëpia që prej datës 19 qershor duke vënë në alarm familjen e të resë. Një person…

Lexo Më Shumë ‘Jam mes një grupi burrash!’/ E zhdukur prej 5 ditësh, gjendet 20-vjeçarja shqiptare në Gjermani
Posted in Kronike

Popullsia shqiptare arrin nivelin më të ulet në 3 dekada

Popullsia shqiptare ka arritur në nivelin më të ulët të 3 dekadave që pas rënies së sistemit komunist. Sipas të dhënave të Institutit të Statistikave…

Lexo Më Shumë Popullsia shqiptare arrin nivelin më të ulet në 3 dekada