Posted in Galeria

Brenda vendit sekret ku kalonte pushimet dikur elita e Bashkimit Sovjetik

Në një rajon të largët malor të Gjeorgjisë qëndron një kujtim i së kaluarës sovjetike, vendpushimi i përdorur dikur nga elita e Kremlinit. Me pamjen…

Lexo Më Shumë Brenda vendit sekret ku kalonte pushimet dikur elita e Bashkimit Sovjetik
Posted in Galeria Kuriozitete

I vetmi në botë, trëndafili i zi turk!

Në fshatin Halfeti, gjenden trëndafilat e zinjë, të vetmit në gjithë botën. Në një fshat të vogël të Turqisë, kushtet unike të tokës, dhe nivelet…

Lexo Më Shumë I vetmi në botë, trëndafili i zi turk!
Posted in Galeria Kuriozitete

Kafeneja e pazakontë në Madrid, turistët mund “të bëjnë edhe një sy gjumë”

Qytete të mëdha dinë të na befasojnë me risitë e tyre. E kësaj radhe bëhet fjalë për kryeqytetin spanjoll Madridin. Siç shkruajnë mediat e huaja,…

Lexo Më Shumë Kafeneja e pazakontë në Madrid, turistët mund “të bëjnë edhe një sy gjumë”
Posted in Galeria

Fustani + atletet: Mënyrat si t’i kombinoni

Atletet këtë verë kanë zëvendësuar praktikisht çdo lloj këpucësh, andaj barten jo vetëm me funde dhe minifunde, por edhe me fustane me të cilat përshtaten…

Lexo Më Shumë Fustani + atletet: Mënyrat si t’i kombinoni
Posted in Galeria

Kur natyra nuk dorëzohet

  Pemët janë prezentë në Tokë për rreth 370 milionë vjet, dhe siç mund të shihni në fotografitë më poshtë, ka një arsye të fortë…

Lexo Më Shumë Kur natyra nuk dorëzohet