Horoskopi për datën 8 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Ju nuk dëshironi të dëgjoni pikëpamjet apo opinionet e dikujt tjetër, megjithëse ata do t’ju detyrojnë. Çdo shqetësim që tregojnë njerëzit e tjerë është i sinqertë. Çdo fjalë, këshillë e ofruar do të jetë e qëllimshme. Nuk është ide e mirë të thuash gjënë e parë që të vjen në mendje, pasi kjo do t’ju bëjë të dukeni mosmirënjohës.

Demi

Një projekt që nuk e kishit menduar ta menaxhonit, po formohet bukur. Vetëbesimi juaj po rritet, aftësitë tuaja janë mbresëlënëse dhe kjo do të tërheqë vëmendjen e kolegëve të vjetër. Dikush në një pozicion të lartë do të admirojë profesionalizmin tuaj. Ata janë të gatshëm t’ju shpërblejnë.

Binjakët

Pavarësisht nga bezdisja e një personi të dashur, do të jeni të prirur të pranoni një ofertë ose ftesë që nuk e kishit menduar t’ju vijë. Kjo është një mundësi që thjesht nuk dëshironi ta humbisni. Ndryshe nga qëndrimi i padobishëm i partnerit dhe të afërmve tuaj, miqtë do të jenë mbështetës për qëllimet tuaja.

Gaforrja

Puna që po bëni në prapaskenë do të jetë rraskapitëse, por edhe shpërblyese. Ka një atmosferë sekreti dhe konfidencialiteti në marrëdhëniet tuaja dhe ju do t’i merrni këto shumë seriozisht. Angazhimet e reja që do të merrni përsipër tani do të jenë më të rëndësishme se çdo gjë që keni bërë më parë.

Luani

Rekomandohet një qasje e kujdesshme dhe praktike në çështjet ligjore dhe financiare. Sigurohuni që të analizoni me kujdes situatat dhe përpara se të merrni një vendim të rëndësishëm, bëni një listë të të mirave dhe të këqijave. Konsultohuni me një profesionist që është i suksesshëm në fushën e tij për këshilla.

Virgjëresha

Vendimet që po merrni do të ndryshojnë jetën dhe nëse gjithçka shkon sipas planit, e ardhmja juaj duket se mund të jetë e pabesueshme. Ju jeni duke hedhur themelet e një projekti afatgjatë dhe ndiheni të emocionuar për shpërblimet dhe sfidat që ky ka të ngjarë të sjellë.

Peshorja

Një projekt artistik do të përfitojë nga komuniteti juaj. Ju keni aftësi që do të jenë të dobishme për këtë përpjekje dhe përfshirja juaj mund të ndihmojë tek ndryshimi. Nëse mendoni se dikush për të cilin kujdeseni ka nevojë për ju, jini gati të hiqni dorë nga gjithçka në mënyrë që të jeni aty për ta.

Akrepi

Një bisedë e rastësishme do të kthehet papritur në një debat. Një person kokëfortë duket se nuk mund ta kuptojë se kur duhet të tërhiqet. Qëndrimi i tyre po fillon të dëmtojë marrëdhënien tuaj dhe ju mund të pyesni veten nëse dëshironi të vazhdoni të kaloni kohë me dikë që është kaq i zemëruar dhe gjykues.

Shigjetari

Burimet tuaja tatohen maksimalisht. Është një luftë mes shpenzimeve për qejf dhe pagimit të faturave. Dilema juaj tani është të vendosni se cilës duhet t’i jepet përparësi. Një i afërm bujar shpreson të ndihmojë në uljen e stresit tuaj duke ju ofruar një kredi. Mos jini shumë krenarë.

Bricjapi

Ju mund të dëshironit të mos ishit përfshirë në një përpjekje grupi kur nuk mund të shkoni mirë me disa anëtarë të ekipit tuaj. Në disa raste do të ishte më mirë t’i mbani mendimet tuaja për vete. Kjo do t’ju ndihmojë të shmangni debatet pasi janë thjesht humbje e kohës dhe energjisë suaj.

Ujori

Jeni duke u mërzitur me një situatë që dikur ju jepte kënaqësi. Tashmë po bëhet shumë e parashikueshme për dëshirën tuaj. Një person karizmatik së shpejti do të hyjë në jetën tuaj. Jeni beqar? Nëse nuk i keni takuar tashmë, kjo mund të jetë dita kur do të gjeni shpirtin tuaj binjak.

Peshqit

Vetëm për shkak se pritet të merrni pjesë në një festë apo ngjarje në komunitet, nuk duhet të mendoni se duhet të shkoni. Nëse ka gjëra të tjera në jetën tuaj që do të përfitonin nga vëmendja juaj, mos u ndjeni në faj sepse nuk mund të jeni në dy vende në të njëjtën kohë.

Author: horoscope