Gazetari i njohur kosovar rezulton pozitiv në coronavirus

Gazetari i njohur Berat Buzhala ka rezultuar pozitiv në Sars-CoV-2.

Lajmin e ka konfirmuar vetë ai përmes një postimi në rrjete sociale ku ka zbuluar mes tjerash se nuk është rast pa simptoma por me temperaturë dhe ethe.

Kolegu i tij me të cilin ka kontaktin më të shpeshtë, Leonard Kërquki, siç ka zbuluar Drejtori i Gazetës Express, ka rezultuar negativ në testim.

Komunikimi i plotë më poshtë. /Prive.al

Author: admin