Gabimet më të mëdha që çdo shenjë e zodiakut bën në dashuri!

Çdo person bën gabime, është pjesë e natyrës njerëzore, por yjet na tregojnë me hollësi se cili është gabimi që çdo shenjë zodiake bën në dashuri.

Dashi

Complete Guide To Aries Zodiac Sign: Horoscope Dates, Personality Traits & Astrological Sign Compatibility

Ju jeni energjik dhe të ngazëllyer në fillim të një marrëdhënieje të re, por jeni të prirur për të shpejtuar gjërat. Mos lejoni që eksitimi të ndërhyjë në dashurinë tuaj. Mos u nxito, shpesh sillesh me indiferencë dhe shkëputje, ti dëshiron që njerëzit të të ndjekin. Mos luaj. Ji vetvetja!

Demi

Related image

Ju nuk i lejoni vetes që të hiqni qafe dhimbjen e marrëdhënieve të dështuara në të kaluarën, dhe kjo ju detyron të ngrini muret e padepërtueshme në zemrën tuaj. Njerëz të tjerë përpiqen ti thyejnë, por në fund heqin dorë. Stop duke menduar se çdo partner dëshiron t’ju lëndojë. Gëzoni momentin dhe vlerësoni dashurinë që njerëzit ju japin.

Binjakët

Image result for zodiac signs

Ju jeni të pavendosur dhe të interesuar në mënyrë aktive në atë që jeta mund t’ju ofrojë, duke mos vlerësuar atë që keni marrë prej saj. Njerëzit nuk janë makina, nuk mund t’i ndryshoni ato vetëm për një model të ri. Askush nuk dëshiron të ndjehet i paçmuar. Gjeni dikë që ju bën të ndiheni të dashur dhe ju jep atë që dëshironi nga marrëdhëniet. Sapo të ndaloni së kërkuari një alternativë më të mirë, do të bëheni një person jashtëzakonisht i lumtur.

Gaforrja

Related image

Mbajini miqtë dhe të dashurit tuaj afër dhe mos guxoni t’i lini njeri tjetër në këtë rreth. Ju nuk u besoni njerëzve të rinj apo edhe vetes. A mendoni se miqtë dhe familja juaj gjithmonë e dinë se çfarë është më e mira për ju, por çfarë do ti nga dashuria?

Luani

Related image

Ju jeni të sigurt dhe e doni veten, por kur njerëzit nuk ju japin atë që dëshironi, ju jeni të pakënaqur. Marrëdhëniet bazohen jo vetëm në marrjen e dashurisë, por edhe në ndarjen. Mos prisni që partneri juaj t’ju japë gjithçka nga vetja dhe nuk do të kërkojë asgjë në këmbim. Nëse dikush ju ka refuzuar, ju ndiheni të zbrazur. Por ju duhet të kuptoni se kjo ndodh ndonjëherë, prandaj mos mendoni se nuk jeni të denjë për dashuri. Ju nuk jeni një monedhë që të gjithë e pëlqejnë.

Virgjëresha

Image result for zodiac signs

Ju mendoni shumë. Mendimi juaj i tepruar ju bind se nuk mund të bëni asgjë të mirë dhe gjithmonë të shkaktoni rënien e marrëdhënies. E gjithë kjo është e gabuar. Çdo gjë e bëni në rregull dhe nuk ken ipse të ndiheni në faj nëse jeni ndarë nga një partner. Duhet vetëm të takoni dikë që me të vërtetë të do në çdo mënyrë që ju meritoni.

Peshorja

Related image

Ju tentoni të hyni në një marrëdhënie për hir të vetë marrëdhënies. Nuk shqetësohesh gjithmonë për atë që takon, përderisa nuk e ke problem të qëndrosh vetëm. Kuptoni se është më mirë të jesh vetëm se të takosh dikë që nuk të bën të lumtur ose të largon nga ajo që meriton.

Akrepi

Vini re çdo gjë, dhe pastaj pyesni veten pse partneri juaj është fiksuar te kamerieri ose një mik të mirë në një tavolinë pranë jush. Është xheloz që ju të vetë-bindeni veten se personi të cilin takon, nuk e vlereson aq sa vlerëson ju. Nëse donte të ishte me dikë tjetër, ai nuk do të ishte me ty. Ai është me ty, sepse ai dëshiron të jetë, mos lejo xhelozinë për të marrë më të mirën prej jush.

Shigjetari

Kureshtja juaj nuk do t’ju lejojë të qëndroni akoma dhe kjo nuk është problem, por jo të gjithë duan të jenë në një marrëdhënie me një njeri aventurier. Ju tentoni të mendoni se marrëdhënia nuk do t’ju lejojë të jetoni siç dëshironi, por ju vetëm duhet të gjeni dikë që e kupton jetesën tuaj. Marrëdhëniet nuk janë gjithmonë rutina, thjesht gjeni dikë që është aq kurioz për jetën sa jeni edhe ju.

Bricjapi

E konsideron dashurinë si diçka të pakëndshme dhe nuk doni të kërkoni atë. Shumë njerëz do të donin t’ju takonin, por ju jeni shumë i zënë për të qënë i vetëdijshëm për këtë. Mos e vendosni dashurinë në plan të parë, sepse keni frikë nga dhimbja dhe zhgënjimi i mundshëm.

Ujori

Ju jeni të mençur dhe të pavarur dhe lodheni nga njerëzit shumë shpejt. Supozoni se njerëzit që takoni nuk janë intrigues, bazuar në përshtypjen e parë. Bëni përfundime të nxituara në lidhje me atë nëse personi ju përshtatet, por gjithashtu duhet të vlerësoni marrëdhënien tuaj.

Peshqit

Ju vetëm doni të dashuroni dikë që do të qëndrojë më ju me kalimin e kohës, por nuk mund ta kuptoni më parë. Kjo kërkon kohë: ju duhet të njihni njerëzit, t’i mësoni dhe t’i kuptoni ato. Pret që “shkëndija” në fillim të marrëdhënies të nënkuptojë që ju do të jeni së bashku përgjithmonë, formimi i një jete të qëndrueshme së bashku kërkon kohë.

Author: admin