Posted in MOTI

Pasditja sjell shpeshtim të vranësirave, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë do të ndikohet nga mot i kthjellët e me kalime vranësirash kryesisht gjatë orëve të pasdites. Sipas MeteoAlb vijojnë të jenë prezente masat…

Lexo Më Shumë Pasditja sjell shpeshtim të vranësirave, njihuni me parashikimin e motit
Posted in MOTI

Diell e kthjellime, parashikimi i motit për sot

Ditën e sotme vendi do të mbetet në ndikim të masave ajrore të qëndrueshme. Këto do të sjellin mot të kthjellët me vranësira të pakta…

Lexo Më Shumë Diell e kthjellime, parashikimi i motit për sot
Posted in MOTI

Reshje shiu dhe temperaturat në rënie, parashikimi i motit për sot

Një sistem i dendur vranësirash ka përfshirë vendin tonë duke sjellë reshje të bollshme në territor. Zonat Veriore dhe Qendrore do të jenë me reshje…

Lexo Më Shumë Reshje shiu dhe temperaturat në rënie, parashikimi i motit për sot
Posted in MOTI

Vala e parë e motit të keq po mbërrin, zonat që do të godasë në Shqipëri

Në ditët në vijim një pjesë e territorit shqiptar pritet që të përfshihet nga një mot i keq me reshje dhe stuhi. Observatori Kombëtar i…

Lexo Më Shumë Vala e parë e motit të keq po mbërrin, zonat që do të godasë në Shqipëri
Posted in MOTI

Parashikimi i motit, 15 shtator 2021

Sipas Meteoalb, vendi këtë të mërkurë do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Temperaturat do…

Lexo Më Shumë Parashikimi i motit, 15 shtator 2021
Posted in MOTI

Rikthehet shiu/ Ja si do të jetë moti këtë fundjavë!

Këtë fundjavë do të na shoqërojë moti i freskët. E shtuna dhe e diela paraqiten me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe…

Lexo Më Shumë Rikthehet shiu/ Ja si do të jetë moti këtë fundjavë!
Posted in MOTI

Parashikimi i motit, 31 korrik 2021

Si pasojë e ndikimit të masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika, sipas MeteoAlb edhe këtë të shtunë vendi do të…

Lexo Më Shumë Parashikimi i motit, 31 korrik 2021
Posted in MOTI

Diell dhe rritje temperaturash, ja parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb,…

Lexo Më Shumë Diell dhe rritje temperaturash, ja parashikimi i motit për sot
Posted in MOTI

Përgatituni! Java që vjen do të jetë shumë e nxehtë!

Javën që po vjen vendi ynë pritet të ketë mot të ndikuar nga vala e nxehtit afrikan. Kjo valë e nxehtë do të sjellë mot…

Lexo Më Shumë Përgatituni! Java që vjen do të jetë shumë e nxehtë!
Posted in MOTI

Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët paralajmërojnë: Po vjen “Liqeni i ftohtë”

Moti gjatë ditëve në vijim do të ndryshojë në mënyrë dramatike. Gjatë fundjavë pritet rrebeshe shiu dhe ulje të mëdha të temperaturave. Moti i keq…

Lexo Më Shumë Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët paralajmërojnë: Po vjen “Liqeni i ftohtë”