Berisha: Inceneratori i Fierit vjedhje jashtë çdo imagjinate

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “FaceBook” ish Ish kryeministri Sali Berisha denoncon vjedhjen miliona euroshe të buxhetit të shtetit përmes inceneratorit të Fierit.

Berisha e ka shoqëruar postimin me një video të inseneratorit, ndërsa thotë që  I nuk kushton 23 milionë euro por as 1.3 milionë euro.

Postimi i plotë:

Vjedhje jashte cdo imagjinate!

Balozet e zi te Plehrave, Edvin Kristaq Hajduti,l dhe Arben Ahmet Vjedhesi kane vjedhur deri sot, i kane paguar vetes nepermjet dy hajnave te tyre Klodjan Zotajt dhe Mirel Mertirit mbi 20 milione €.

Ata nga buxheti i shtetit i kane dhene gjer sot 23 milione vetem djegesin (inseneratorin) e Fierit, ne te cilin siç tregon video eshte ndertuar vetem karabinaja qe nuk kushton as 1.3 milione €. Kjo eshte nje vjedhje e hapur. Por narkodrejtesia eshte sot ne duart e partise!

ps: Vjedhja e djegesave shtrihet ne Tirane, Elbasan, Fier dhe arrin vleren 320 milione euro!! Sb

 

 

 

 

Author: admin